קצת עלי

דרג את המתכון

דנה וילדאו

היי נעים מאוד!

שמי דנה וילדאו ואני חובבת בישול מושבעת.

את הרומן שלי עם המטבח התחלתי בגיל די מוקדם, אני זוכרת שכבר בתור ילדה בבית הספר היסודי נהגתי לארח חברים בביתי,

להכין לנו ארוחות שונות ומשונות, החל מחביתות עם תוספות (די מוזרות), וכלה בארוחת פנקייק מושחתת עם כמה שיותר שוקולד וקצפת.

עם הזמן נחשפתי לעולם הבישול דרך מתכונים  וספרים (של אמי) והתחלתי לעשות ניסויים בבני הבית – לרוב הם צלחו ולעתים התוצאה הייתה די מזוויעה.

באותה תקופה תוכניות הטלוויזיה לא היו ממש פופולאריות ובמילים אחרות פשוט לא היו קיימות ושלא נדבר על איכות השידור (ילידת 1983 אמרנו?),

לכן הדרך היחידה לברר אם מתכון פרי מוחי יצלח הייתה דרך ניסוי וטעייה.

מאחר והורי שניהם בשלנים טובים, ואין כמעט סגנון שלא טעמנו בבית, נחשפתי לסוגים שונים ומגוונים של מאכלים ולאט לאט גיבשתי לעצמי את הטעם והסגנון האישי שלי.

לאחר שהשתחררתי מהצבא ועברתי להתגורר עם החצי השני, הגיע הזמן שבו צריך היה להשתלב בשוק העבודה, אחרי חיפושים מייגעים ודי מייאשים המקום האחרון אליו הגעתי הוא בית הקפה השכונתי.

להפתעתי התקבלתי והשתלבתי בתחום הכנת הקפה (הבריסטה) ודי מהר נכנסתי ישירות אל מטבח בית הקפה – שם בעצם נפל האסימון שמסמן "איך לא חשבתי על זה קודם!".

מספר שנים חלפו להם , המשכתי הלאה והתגלגלתי ישירות אל מטבחה של קונדיטוריה בוטיק מהממת עם בעלים לא פחות ממהממות, שם בעצם למדתי כמה מסודות הקונדיטוריה שמלווים אותי עד היום.

למעשה את השנים האחרונות ביליתי בתחום המסעדנות , במטבחים ובברים.

כל העת המשכתי להכין אוכל למשפחה ולחברים (וללקוחות) ולקטוף מחמאות,  היום אחרי שנים רבות בתחום המסעדנות החלטתי שהגיע הזמן לפרוש כנף ולהמשיך הלאה מבלי לוותר על האהבה לאוכל,

וכך נולד לו אתר המתכנים המדובר, בו אשתף אתכם במתכונים שאת כולם הכנתי וצילמתי במטבחי האישי, בתקווה שאדביק אפילו עוד אדם אחד (באשר הוא) בחיידק הבשלנות.

אז תרגישו חופשיים להגיב למתכונים, לדרג, לשאול שאלות ולבקש בקשות, ואני מבטיחה שאשתדל להתייחס כמה שיותר לכל אחת ואחד מכם בתקווה שתהנו ותמשיכו/תתחילו לבשל באהבה ובכיף.

 

 

 

 

 

 

 

 

One comment

  1. החצי השני שלך says:

    את מבשלת אוכל מדהים, מרגש וטעים. האוכל שלך יותר טעים מכל אוכל שאי פעם טעמתי.
    תמשיכי לבשל ולאפות דברים כה טעימים!

כתיבת תגובה